10. Kapitola: Dopis č. 2

16. dubna 2013 v 19:47 | Seléna x LussyNda
Takže zase platí 10 hvězdiče nebo smajlíku.... Jinak kapitola je neopravená.. takže tam najdete rozhodně chyby.

Uplynulo pár dní od doby co jsem přišla do Baii. Dimitrijova rodina byla skvělá. Jeho matka byla úžasná milující žena, která se za každou cenu snažila starat o celou rodinu a stejně tak i všechny její dcery. Victoria sice byla trošičku moc živá, ale kdo nebyl v jejím věku, že ???
To se časem srovná. Něco mi říkalo, že má Dimitrijovu povahu. Klidně by mohla nastoupit na akademii a stát se strážkyní, ale co jsem pochopila tak, u nich chodí k profesy strážců jen muži. I když Dimitriova babička kdysi strážkyní byla dokud neotěhotněla s Olenou.
Jo, jo Jeva. To bylo něco. Od té doby co jsem přijela zaplavovala mě svými nepříjemnými pohledy a mě to bylo řádně nepříjemné. Asi nejvíc mě to vadilo, když se mi Olena a její dcery ptali na Dimitrie, když byl na akademii a na jeho bojové dovednosti. Musela jsem se usmát pokaždé když jsem o něm přemýšlela. A bylo to o to těžší, když se na mě Jeva dívala vědoucím pohledem, jako by věděla co pro mě Dimitri skutečně znamenal. No nejspíš to věděla.
Někdy jsem měla pocit, že to ví všichni, ale snažila jsem se, abych nezněla až tak zamilovaně. I když to opravdu někdy bylo těžké mluvit o Dimitrijovi jako o řádovém studentovi což on tedy rozhodně nebyl a taky nikdy nebude.
Dimitriovi sestry byli všechny stejné a přece jiné. Nejlépe jsem si asi padla do oka s Karolínou. Byla stejně stará jako já a už měla dítě. Roztomilého chlapečka, který ještě neuměl pořádně mluvit, ale za to dokázal rychle běhat.
Bylo to rozkošné dítě. Nějak takhle jsem si představovala své dítě, o které jsem přišla během útoku. Sakra a je to tu zase. Copak nato nikdy nepřestanu myslet?? No nejspíš ne. Na to dítě jsem se těšila a chtěla ho. Dokonce jsem měla vybrané už jméno a pak to všechno bylo v sekundě pryč.
"Rose…" slyšela jsem Karolinin hlas.
"Ano." Zeptala jsem se ji a usmála se.
"Babushka s tebou chce mluvit ve svém pokoji." Řekla Karolína a odešla.
Zamračila jsem se, sakra co po mě ta stará ježibaba může chtít??? Jen doufejme, že nebude mě chtít zpovídat nebo mluvit v hádankách, to bych tedy rozhodně nechtěla.
Konečně jsem se nakonec zvedla a šla rovnou do pokoje Jevy, zaklepala jsem na dveře.
"Pojď dál holčičko." Řekla Anglicky. To bylo snad poprvé co jsem ji tak slyšela mluvit.
Pokaždé když totiž mluvila tak mluvila jen a jen Rusky. Ne, že by mě to nějak vadilo, já ruštinu ovládala skvěle stejně jako další jazyky. Předtím než jsem si u otce prosadila, že chci být strážkyně, platil mi kurzy cizích jazyků. Popravdě jsem to nenáviděla, ale ukázalo se, že je dobré jazyky umět, zvlášť když musím často jezdit do cizích zemí.
Otevřela jsem dveře a vešla do jejího pokoje, kde mě okamžitě do nosu napadla vůně šalvěje a jasmínu.
Byla to opojná vůně až se mi z toho pomalu začala točit hlava. Podívala jsem se na Jevu, která seděla v houpacím křesle, popíjela čaj a koukala se na mě zkoumavým pohledem.
"Potřebovala jste něco?" Zeptala jsem se jí. Nechtěla jsem se s ní hádat. To tedy opravdu ne.
"Da." Řekla a dívala se na mě. "Je načase si konečně promluvit." Bum a je to. Já věděla, že si nechce jen tak poklábosit o počasí.
"A o čem?" Zeptala jsem se nechápavě. Chtěla jsem ji nejdřív vyzkoušet jestli zná pravdu než řeknu něco čeho bych pak třeba mohla litovat, ale jak se zdálo tak je mým chováním docela pobavená.
"Nehraj na mě hloupou, ty moc dobře víš o čem tady mluvím." Vydechla Jeva a položila šálek na stůl. "Víš ze začátku jsem si myslela, že nestojíš za to aby se můj vnuk trápil, ale několikrát si dokázala, že si pro něj vhodná." Vydechla.
"Vy to víte?" vydechla jsem. I když jsem to věděla musela jsem se ujistit a i tak mě to dost překvapilo, že o našem vztahu věděl i někdo jiný.
"Samozřejmě, že ano věděla jsem tu už když se tu můj vnuk objevil před několika měsíci. Věděla jsem, že přijdeš do jeho života a změníš ho a to se taky stalo, ale stále máš před sebou dlouhou cestu než konečně do tvého života přijde světlo." Řekla v hádance. No a už je to tady zase.
"Nerozumím vám." Řekla jsem ji po pravdě.
"Tvůj život a duše jsou zahaleny temnotou a dokavaď nenajdeš správný smysl života, nikdy z té temnoty nevyjdeš a věz, že ta cesta bude dlouho a během ní přijdeš i o několik věcí, které jsou ti nejdražší." Vydechla a já se málem zalkla. "Ale musí být temnota, aby bylo zase světlo." Řekla a vytáhla bílou obálku z pečetí.
"Chcete mi říct, že se mi Dimitrie nepodaří zachránit?" Zeptala jsem se jí v šoku.
Zakroutila hlavou. "To bude záležet na tobě. Já jen viděla tvé utrpení a ztráty nejcennějších věcí, které máš." Vydechla a podala mi tu obálku. "To přišlo než ses tady objevila. Měla jsem ti to dát dřív, ale chtěla jsem, aby si zjistila, že i když by váš vztah byl zavrhnutý. V tomto domě jsou pro vás vždy dveře i srdce otevřené." Řekla a podala mi obálku.
Nakonec jsem i s obálkou vyšla z jejího pokoje a vydala se rovnou k sobě, tedy vlastně k Dimitrijovi.
Posadila jsem se na pohovku, roztrhla obálku a vyndala papír.

Má drahá,
Udělala si na mě i na mladého Belikova veliký dojem. Ani jeden z nás netušil, že půjdeš proti celé morojské akademii, a že to tady byl zážitek docela jsem si i bavil. Jen je škoda, že jsem u toho nebyl.
Víš, že jsme si po dlouhé době s Belikovem padli do noty???
Nevím proč, ale stále má v tobě důvěru. Nevěří, že bys udělala cokoliv pro něj a vykašlala se na Princeznu Dragomírovou.
Ale ty a já víme, že to není pravda, že???
Vyměnila by si Lissu za Dimitrie hned kdyby to šlo a to si také dokázala když si proti sobě poštvala celou školu. Víš, že královna je hodně naštvaná???
Ale proč ti vlastně píšu. Dostal jsem tvůj vzkaz drahá.
Musím říct, že si za sebou necháváš skvělé jméno. Mého potoka si vylekala k smrti? Copak to se dělá, takhle ho děsit?
Myslel jsem, že mě dokážeš najít, ale jak se zdá budeš potřebovat menší nápovědu.
Ale nebude zadarmo zlatíčko.
Nejdřív mám pro tebe úkol, který ti pak napoví kde jsme.
Přijď k nám do srdce Evropy.
Víš kam po tobě chci aby si přišla??? No pokud si nechytila náznak tak tě nebudu trápit, už sem tě trápil víc než dost a ještě budu to se neboj.

Česká Republika,
Hlavní město Praha, Půdorys pod Pražským hradem.

Budu na tebe čekat, pokud splníš můj úkol je Dimitri Belikov volný a budeš si ho moct odvést. A pokud ne pošlu polovinu jeho těla jeho rodině a druhou polovinu tobě.
A víš, že nežertuji. Myslím to naprosto vážně.
Tak budeme se těšít.

S láskou: A. S.Všechno bylo rozostřené. Připadala jsem si jak v nějaké hře, a teď ještě mi Arthur ještě vyhrožuje no to je tedy opravdu super.
Ale jedno bylo jasné musela jsem odtud odejít a hned teď se vybrat tam kam mě Artur posílá. Popravdě to bylo zatím moje první stopa co jsem za posledních pár týdnů dostala.
A já se jí rozhodla využít i kdyby nevedla nikam.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 16. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

:-D  :-D  :-D

2 mončička mončička | 16. dubna 2013 v 20:56 | Reagovat

srdce europy je na kriváni čiže na strednom slovensku ale to je jedno, super kapitola :-D rychle další ;-)

3 Alianna Alianna | 16. dubna 2013 v 22:07 | Reagovat

Jupí! Konečně! Už jsem se další kapitoly nemohle dočkat! Líbí se mi milá Jeva i když preferuju tu protivnou a tajnústkářskou z původní knihy. Je hezké vidět, že má Rose místo kam se může vrátit ať už se cokoliv pokazí :)

4 kača29 kača29 | 17. dubna 2013 v 10:06 | Reagovat

:-D

5 Selené Selené | Web | 17. dubna 2013 v 10:38 | Reagovat

[2]: Naše země leží na křižovatce Západu a Východu i Severu a Jihu, zkrátka uprostřed Evropy. Proto bývá často nazývána "srdcem Evropy"..Teda jestli si ještě dobře pamatuji.. ze školských lavic.. vždy nám v zeměpise říkali, že česká republika je srdce evropy.ale je pravda, že zase na slovensku mužou ve skolách říkat to samé.. promin, ale pro mě asi vždycky bude srdce evropy čr.. nic proti.. názor:D a vtloukáno ze školy:D

6 stvoreni-noci stvoreni-noci | 17. dubna 2013 v 18:13 | Reagovat

supr kapitolka hoky honem dalsi :-D

7 mončička mončička | 17. dubna 2013 v 20:34 | Reagovat

[5]: jasné nič sa nedeje, nám to tiež tlky do hlavy mynulí rok, šak nazory :D

8 :P :P | 17. dubna 2013 v 22:45 | Reagovat

docela děsivá ta část "jednu část těla pošlu jeho rodině a druhou tobě" :'DDD teď ne že bych si přála Dimitrijův konec, ale hrozně by mě zajímalo, jak by to vypadalo >.< no jo, jsem morbidní a už taková zůstanu :P Přesto doufám, že ať už bude ten úkol jakýkoli, Rose jej splní :)

9 Tessinka Tessinka | 20. dubna 2013 v 8:47 | Reagovat

[5]: Nám teda taky vtloukali do hlavy že ČR je srdcem Evropy :D :D

10 gotička gotička | E-mail | 20. dubna 2013 v 18:10 | Reagovat

:-D  :-D  :-D !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama