18. Kapitola: Výhružný dopis

8. ledna 2013 v 12:00 | LussyNda |  VA-Naruby 2
18. Kapitola: Výhružný dopis


Jen co jsem ho viděla, bylo mi ze sebe špatně. Jak jsem mu mohla takhle ublížit?
Jak jsem mohla ublížit osobě, kterou miluju víc než sebe.
Byla bych ochotná se kvůli němu všeho vzdát. A to bylo právě ono. Chtěla jsem, aby jeho budoucnost a kariera byla taková jako si jí vysnil a byla jsem schopná kvůli tomu obětovat i vlastní karieru. Jen pro jeho štěstí.
Vím, že moc lidem se nelíbilo moje rozhodnutí. Zvlášť ne, Eric Dragomír, který byl vzteky bez sebe když jsem mu oznámila, že odvedu Lissu zpátky do Ruska a poté odjedu.
Vůbec se mu nelíbilo, že opustím jeho dceru, ale nemohl s tím nic dělat. Vím, že to zjevně bude připadat zvláštní, ale potřebuju čas. Čas vyrovnat se ze vším. A proto jsem taky slíbila, že jakmile Lissa odmaturuje. Vrátím se opět na její místo strážce. S tím souhlasil. A já byla ráda. Dimitrie se musí dostat z mého dosahu a já vím, že bude tím nejlepším strážcem, jaký jsme kdy viděli. Ještě lepší než jsem já.
Měla jsem to výborně vymyšlené, ale stejně mě v tom ještě pořád něco dřelo. Něco uvnitř mě mi pořád říkalo, že dělám obrovskou chybu a že toho budu jednou velice litovat, ale já jsem nemohla dát na pitomý vnitřní hlas. To jsem udělala s Andrém a jak to dopadlo???
Skončila jsem těhotná a následně jsem přišla jak o něj tak i o to dítě.
Byla jsem tak zamyšlená, že jsem si ani nevšimla osoby stojící přede mnou. Vzhlédla jsem a uviděla naštvaného Ivana.
Protočila jsem oči. Jo tak tohle mě vážně ještě chybělo. Vážně jsem potřebovala někoho, kdo mi promlouval do duše. Fakt super.
"Co chceš Zeklosi?" Zeptala jsem se ho a napila se vody.
"Ty moc dobře víš, co chci." Začal Ivan a jeho oči plály hněvem. "Jak si mu to mohla udělat!!" Vykřiknul na mě. "Víš vůbec jak mu je?"
"Ano vím, jak mu je a mrzí mě to, ale je to tak nejlepší." Řeknu mu jen. Nemá cenu se o tom bavit. Skončilo to a tečka.
"Nejlepší??? Nejlepší a pro koho asi tak??? Nejspíš pro tebe, protože jeho to uvnitř zabijí. Vím to cítím ho, nezapomeň." Zavrčí na mě Ivan.
"Zvláštní a já jsem myslela, že jen on může cítit tvoje emoce." Začnu. Sakra tenhle kluk má, ale pořádnou kuráž, ale pořád si musím opakovat je královský, a že mu jen tak nemůžu ublížit. Je to nemožné.
"To s tím nesouvisí. Sakra, když si věděla, že to takhle skončí, tak proč si se s ním vyspala hm?!!" Zakřičí na mě čímž přivolá pozornost Lissy, Christiana i Zacharyho, který zrovna přišel a zdá se, že ho naše hádka zaujala, ale jako správný strážce si zachová odstup, ale je na něm vidět, že jakmile zaleze za roh bude poslouchat co si tady říkáme.
"Já…" začala jsem a dívala se na něj v šoku. Sakra co mu mám teď říct, když má pravdu.
"Co?? Nemáš co říct?"Zavrčí na mě. "Velká strážkyně Mazurová nemá co říct. To je snad poprvé." Zasměje se sarkasticky.
"Ivane, to už stačí, nech jí být." Řekne Lissa. Christian jí položí konejšivě ruku na rameno.
"Lisso klid. Nepleť se do toho." Řekne jí pomalu, ale Lissa ho přeruší.
"Jak sakra nepleť se do toho. Je to její věc a nemáme právo se jí plést do života." Řekne a já se na ní vděčně usměju, ale Ivan se zasměje.
"Jo jasně. My se jí nemáme plést do života, a proč tedy ona zničila, život mému nejlepšímu kamarádovi hm?" řekne a podívá se na Lissu, která se na něj nechápavě podívá. "Nejdřív mu řekne, že ho miluje, pak ho provokuje s tzv. strážcem Eduardem a nakonec se s ním vyspí a pak ho odkopne." Zavrčí na mě Ivan.
Lissa vytřeští oči a podívá se na mě. "Ty si spala s Dimitrijem??" vřískne.
Polknu a nevím, co jí mám říct. Ivan má pravdu a já na to nemůžu nic říct. Co bych taky mohla.
Otočím hlavu a všimnu si Zacharyho, který má na tváři naštvaný výraz, něco podobného jaký měl Artur.
"Jak si to mohla udělat!!!" Zavrčí na mě Lissa. "Na co si sakra myslela!!!" zařve ještě jednou.
Chci jí odpovědět, ale pak slyším ze schodů ten nejkrásnější hlas s Ruským přízvukem.
"Nechte toho." Řekne Dimitri. Podívám se mu do očí, kde se značí bolest, zklamání a hlavně láska. "Nemá to cenu." Řekne a podívá se na mě nyní s nenávistí. Bodne mě to u srdce. "Strážkyně Mazurová je dospělá žena a dělá vlastní rozhodnutí." sdělí a pořád se do mě zabodává tím pohledem.
Tak tohle jsem rozhodně nechtěla. Nechtěla sem, aby mě nenáviděl, ale věděla jsem, že na všem špatném je i něco dobrého.
Povzdechla jsem si a vydala se do svého pokoje.
Pro jednou v životě jsem chtěla být opět sama se svými vzpomínkami a veškerou bolestí, která byla stále v mém srdci.
Posadím se na postel a podívám se na skříňku, která vlastní kusy mého srdce od doby když jsem byla dítě. Vezme do ruky fotku v rámečku, která je z baru, kde jsme byli nedávno s Lissou, Christianem, Ivanem a Dimitrijem. Tu noc sem s ním strávila jednu z nejlepších nocí v mém životě, a nikdy jsem jí nechtěla zapomenout, byla to připomínka toho, že moje láska k Dimitrijovi byla skutečná.
Kéž by náš vztah nebyl zakázaný a já jsem s ním mohla zůstat, žít s ním, vzít si ho a dát mu dítě, ale to je pro nás oba nemožné.
Oba máme své závazky a povinnosti, a ani jeden nemůžeme od toho odejít, i kdybych chtěli. Bylo to nemožné, a já nechtěla být tím, kdo ho odvede od jeho budoucnosti a snu. To bych si nikdy neodpustila.
Lehla jsem si zády na postel, zavřela jsem oči a vydechla jsem. Chtěla jsem všechnu tu bolest pryč. Podívala jsem se znovu na fotku a pak jsem jí vytáhla z rámečku. A položila do skříňky, kterou jsem zavřela.
Povzdechla jsem si znovu a chtěla jít dělat, něco co by mi zvedlo náladu, ale pak můj pohled padnul na rudou růži na mém stole a dopis pod ní.
Sakra, že by od Dimitrie???
to už semnou nikdy nepromluví??? Pomyslela jsem si smutně.
Vzdychla jsem, přičichla si k růži a usmála se. Povzdechla jsem si, rozložila dopis a četla.
Má krásná, půvabná květino,
doslechl jsem se, že si opustila brány akademie Sv. Basila i se skupinkou královských morojů a dokonce toho nevychovance Belikova.
No myslel jsem, že jsi chytřejší a zůstaneš tam, kde je pro tebe bezpečné, ale jak se zdá nejsi až tak chytrá jak si všichni mysleli, že???
Od té doby co jsi byla mým vězněm, na tebe nemůžu přestat myslet, jsi jako droga, kterou potřebuji. Ne ve skutečnosti to nejsi ty.
Je to tvoje krev.
Krev, kterou jsem se krmil každý den. Lahodná tekutina, která zaplnila moje ústa a já chtěl stále víc. Chtěl jsem a stále chci každou kapku, která teče v tvých žilách.
Chtěl jsem, aby si byla mou. Aby si byla mou navždy. Dokážeš si to představit, hm?
Ohromná síla… byli by jsme neporazitelný pár. Nikdo by na nás neměl, ani žádný strážce.
Ale víš co drahá??? Co není, může být…
Víš co mi, ale zkazilo náladu, drahá??? To, že si dala své tělo někomu jinému. Kdyby to byl nějaký strážce i dokonce královský moroj tak neřeknu, ale BELIKOV????
Kam jsi dala oči?
To si nemohla držet nohy zavřené?? Vážně jsi jen další krvavá děvka v našem království nic víc, ale víš co??? Tvá chyba se pro mě stane skvělá příležitost jak tě dostat.
Jen počkej, brzy již brzy budeš jen a je má.
Brzy nashledanou.
S láskou
ARTUR S.
Tenhle dopis byl pro mě jako rána do břicha.
Musela jsem jednat. A musela jsem jedna co možná nejrychleji.
Kdyby Artur hrozil mě, nebylo by to až tak hrozné já bych se s tím vyrovnala, ale teď hrozil i Dimitrijovi.
Rychle jsem vyhodila růži a schovala dopis od Artura.
Zvedla jsem se a vyběhla ze svého pokoje.
Musela jsem vypadat hrozně, protože se na mě všichni v šoku podívali a i přes bolest, kterou jsem Dimitrimu udělala, mohla jsem stále vidět jeho šokovaný výraz.
"Rose co se…" Začala Lissa, ale já jí přerušila.
"Není čas. Sbalte se!!" vykřikla jsem na ně bez dechu. "Musíme hned odjet!" řekla jsem ji.
"Co?" vykřikla. "Ale proč měli jsme odjet až za pár dnů. Chtěli jsme ještě toho tolik prožít." Zasténala smutně.
"Lisso. Nedělej na mě psí oči. Prostě moje konečné slovo je, že odjíždíme to je konec." Řekla jsem nesmlouvavě.
"Počkat, počkat." Začal Dimitrie. Lissa se mezitím vrhla do náručí Christiana. "Nemůžeš jen tak oznámit odjezd a my tě poslechneme. Oni jsou královští morojové a mají svá práva." Řekl. Sakra on snad vážně dával pozor při mých přednáškách.
To mi přineslo skoro až úsměv na tváři.
"Ano to já nepopírám, ale já mám právo vyhlásit pohotovostní režim v případě nebezpečí." Řeknu a on se na mě jen zamračí a nechápavě podívá.
"Počkej. Stalo se něco?" zeptal se mě Zachary.
"Ano stalo. V naší blízkosti se vyskytuje velice nebezpečný strigoj a já nebudu riskovat život několika královských morojů. Takže prosím. Běžte si zabalit, protože za tři hodiny odjíždíme." Zavrčela jsem na ně.
Nakonec se všichni sebrali a odešli.
Šla jsem směrem ke kuchyni, když jsem slyšela znovu jeho hlas.
"Ten strigoj." Začal a já si povzdechla. "Známe ho?" Zeptal se.
"To není tvoje starost." Řeknu mu s povzdechem.
"Je to Artur, že?" zeptá se. Povzdechnu si a podívám se na něj. "Možná, že by bylo nejlepší tu ještě zůstat. A přijít na nějaké jiné řešení. Můžem." Začne, ale já ho přeruším.
"Nedám v sázce životy tolika lidí, které miluju." Podívám se do jeho očí, v kterých se teď mihne bolest. Povzdechnu si, jdu k němu a jemně ho políbím na rty. Překvapeně ucukne, ale opětuje mi polibek.
Podívám se do jeho očí. "Já vím, že jsem ti ublížila, ale je to tak lepší. Možná to teď ještě nevidíš, ale rozhodnutí, které jsem učinila je to nejlepší pro tebe." Podívám se mu do očí a po mých tvářích steče pár slz. "Pro mě je to možná ještě víc bolestivé než pro tebe." Řeknu mu. Podívám se znovu do jeho očí a pak kolem něj projdu.
Ještě slyším, jak na mě volá, ale nemůžu se ohlédnout, protože kdybych to udělala, padla bych mu do náruče a už ho nikdy v životě nepustila a to nebylo fér.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sissa sissa | 8. ledna 2013 v 14:05 | Reagovat

aaaaaaaaa ja nemám slov iba rýchlo prosím ďalšiu :-D  :-D  :-D

2 klára klára | 8. ledna 2013 v 16:52 | Reagovat

honem dalšíííí ppplllls

3 Endyna Endyna | 8. ledna 2013 v 17:06 | Reagovat

Tak rychle jsem další kapitolu nečekala a byla dost dlouhá, kéž by se to opakovalo i příště. :-)

4 supercrazy7 supercrazy7 | Web | 8. ledna 2013 v 17:16 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka :-)

5 Tessinka Tessinka | 8. ledna 2013 v 19:35 | Reagovat

teda....teda....teda!!!! :D božíííí kapitola :D těším se až se něco stane s Arthurem :D

6 sima10 sima10 | 9. ledna 2013 v 14:08 | Reagovat

[5]: souhlasim :-D  :-D  :-D

7 Tessinka Tessinka | 12. ledna 2013 v 14:23 | Reagovat

Kdy bude další??:-)

8 Petra Petra | E-mail | 12. ledna 2013 v 17:57 | Reagovat

Ahoj, je to super knížka, jen bych chtěla poprosit o zaslání 12. kapitoly. Psala jsem e-mail, ale asi není využíván tak často a proto volím tuto cestu. Chtěla bych číst dál, je to super knížka.

9 Tessinka Tessinka | Web | 15. ledna 2013 v 21:29 | Reagovat

Kdy nám dáte další kapitolku ?? :D

10 Klarisa Klarisa | 18. ledna 2013 v 20:29 | Reagovat

Prosím další kapču !! :-D

11 Tessinka Tessinka | Web | 19. ledna 2013 v 7:34 | Reagovat

Prosííím :)

12 Seléna Seléna | 20. ledna 2013 v 0:44 | Reagovat

No dobře no když tak pěkně prosíte zkusím jí dneska odpoledne napsat. bud jí dostanete někdy odpoledne nebo až večer podle času.. maluju v pokoji.. takže většinou trávím na žebříku se štětkou v ruce:D

13 Petra Petra | E-mail | 21. ledna 2013 v 18:30 | Reagovat

a já prosím tu dvanáctou kapitolu, prosím prosím, psala jsem e-mail a chtěla bych dále číst.
Děkuji :-D  :-D

14 Teruuu Teruuu | 21. ledna 2013 v 18:33 | Reagovat

Ahoj,
na tenhle web jsem narazila až tď a trošku jsem to nepochopila............mohl by mi to PROSÍÍÍM někdo vysvětlit.....popř poslat na maila předchozí kapitoly......díky moooc :-)

15 Tessinka Tessinka | 21. ledna 2013 v 21:39 | Reagovat

[14]: všechny předchozí kapitoly jsou tady na blogu, jen 12 tady není o tu si musíš napsat na email, holky to udělaly kvůli tomu , aby věděli kolik lidí čte povídku :) :) takže ostatní si můžeš přečíst tady jen o 12 si holkám napiš :)

16 Tessinka Tessinka | 21. ledna 2013 v 21:39 | Reagovat

[12]: Děkuju :) mé prosby byli vyslyšeny :D

17 Teruuu Teruuu | 23. ledna 2013 v 19:41 | Reagovat

[16]:díky moc Tessinko :-)

18 Teruuu Teruuu | E-mail | 23. ledna 2013 v 19:43 | Reagovat

Můžu teda poprosit o 12 kapitolu??????? ??? ...........můj email je zterka@centrum.cz

19 Tessinka Tessinka | 23. ledna 2013 v 20:53 | Reagovat

holky kdy bude další kapitola ?? :)

20 SuperCrazy7 SuperCrazy7 | Web | 23. ledna 2013 v 21:38 | Reagovat

Kdy bude další :-)

21 BellaSwan BellaSwan | 24. ledna 2013 v 12:13 | Reagovat

tahle povídka je děsná blbost, přes hrubky se to ani nedá číst a děj to taky nemá... Nechápu, proč píšete pořád jenom vampýrskou akademii, je to nuda [:tired:]

22 Klarisa Klarisa | 24. ledna 2013 v 14:18 | Reagovat

[21]: Není to blbost!!!
     Občas se tam nějaká vyskytne no a  co??? Chtěla bych vidět tebe, jak bys něco tak úžasnýho psala! Navíc každý někdy uděla nějakou tu hrubku takže...  
Řekla bych, že když se tato stránka jmenu VA naruby, tak se otom asi bude tady psát ne??? Jestli je to nuda, tak sem nelez. Nikdo nechce číst ty tvoje "chytrý" poznámky, které NIKOHO ale NIKOHO nezajímají. Takže zales a běž si kritizovat jinam!!!!!!!!

Jinak pro ty co to tu píší: je to úžasný co píšete, tak neberte na vědomí nějaký zp*čený lidi, kteří neví o čem vůbec melou!!!!

23 Naru-chan Naru-chan | 24. ledna 2013 v 14:56 | Reagovat

[22]: Súhlas Klarisa súúúhlas! :D

24 Tessinka Tessinka | 24. ledna 2013 v 17:32 | Reagovat

[22]: Hezky klariso !! :D

[21]: jseš pěkně.....

25 Teruuu Teruuu | 24. ledna 2013 v 18:26 | Reagovat

[22]: Jo Klariso,válíš :D

26 Petra Petra | 24. ledna 2013 v 19:36 | Reagovat

[21]: všichni píší o VA, protože je to úžasná knížka i v originále a jiné různé varianty knihy jsou velmi zajímavé. Nikdo tě nenutí aby si to četla, tak nás ostatní, kteří to milujem nezatěžuj svýma úvahama. Si trapná a jestli miluješ Stmívání, najdi si nějaké povídky o téhle knížce. Taky ti jí tady nidko neuráží. Jen doufám, že to byl tvůj poslední komentář a ty už nebudeš obtěžovat autorku takovými bláboly, protože tato knížka je naprosto úžasná. ;-)

27 BellaSwan BellaSwan | 24. ledna 2013 v 21:48 | Reagovat

Hm, tak člověk jenom vyjádří svůj názor a vy se z toho můžete pos*at. :-| Asi jste moc "dobrých" povídek nečetly. Takže sorry, že musíte číst i kritiku a nedokážete ji přijmout. :-!

[26]: Stmívání se mi nelíbí, naopak VA jo, takže je docela smůla, když narazím na FF o ní a vzejde z toho něco takového... Nebudu se tu vyjadřovat, jinak mě ukamenujete za vlastní názor :D Žijeme v demokracii, ne? A mé myšlenky mi nikdo nevezme. Navíc tohle není žádná urážka pro čtenářky, takže nechápu, proč se vůbec vyjadřujete...:D

28 Naru-chan Naru-chan | 25. ledna 2013 v 14:27 | Reagovat

[27]: no jo, tak prepáč ale asi nikto nie je nadšený keď si dá prácu to naísať a niekto mu to okomentuje statusom: desná blbost :-P

29 Klarisa Klarisa | 25. ledna 2013 v 15:16 | Reagovat

[27]: Víš co?? Když toho tolik víš o "dobrých" povídkách tak mi dej nějakou tvoji. Já ti ju taky pěkně ochutím!! Lidi si dělají čas, aby něco takovýho psali. Jsi úplně nemožná, když tvrdíš takový sr*čky!! A ta tvoje demokracie má své MORÁLNÍ hranice. I když se nás to netýká, tak se nás to dotýká. A kdyby něco, chováš se jak rozmazlenej spratek, kterej o psaní a čtení povídek nic neví. Akorád přiješ, zkritizuješ a víš úplný ho*vno.
Po češtinářské stránce co děj má, když už to zmiňuješ. Jsou tam snad JENOM psaný věci o pocitech?? Ne nejsou ty huso!
A když si ta "faninka" VA , tak by ti snad nemělo vadit, že se tu píše "jen" o VA.
Takže se tu jen nevymlouvejna tvůj "demokratický názor" a vypadni. Nechoť sem. My tu bez tebe přežijem!!!

30 place place | E-mail | Web | 2. února 2017 v 15:38 | Reagovat
31 effects effects | E-mail | Web | 9. února 2017 v 21:39 | Reagovat
32 cialis cialis | E-mail | Web | 1. dubna 2017 v 11:22 | Reagovat
33 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 5:54 | Reagovat
34 cilais_price cilais_price | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 9:06 | Reagovat
35 Onlinepjar Onlinepjar | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 21:20 | Reagovat

cialis 5 mg efficacia

      <a href=http://priceofcialisrnx.com/>cheap cialis</a>

    <a href="http://priceofcialisrnx.com/">cialis price</a>

    pakistani cialis generic

36 Moisesjar Moisesjar | E-mail | Web | 24. května 2017 v 2:50 | Reagovat

viagra et fertilite

      http://buyviagracvz.com/ -  order viagra

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> viagra online</a>

    how much is a viagra mg

37 Alexeyjar Alexeyjar | E-mail | Web | 2. června 2017 v 5:14 | Reagovat

only for you cialis purchase

      http://cialis10mgonlinez.com/ - buy cialis

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">cialis online</a>

    cialis cost vs

38 Velkjar Velkjar | E-mail | Web | 4. června 2017 v 22:51 | Reagovat

cialis usa low price

      http://buycialisaonline.com/ - cialis generic

    <a href="http://buycialisaonline.com/">cialis online</a>

    super cialis generico online

39 Irishjar Irishjar | E-mail | Web | 7. června 2017 v 5:27 | Reagovat

cialis 20 mg cheap online

      http://buycialisko.com/ - generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">cialis 10mg</a>

    cialis 5mg avis forum

40 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 16. června 2017 v 7:16 | Reagovat
41 Ellejar Ellejar | E-mail | Web | 12. července 2017 v 22:13 | Reagovat

can i make payment arrangements with payday loans

      http://loansolobest.com/ -  personal loans

    <a href="http://loansolobest.com/"> personal loans</a>

    boodle small loans

42 AaronFef AaronFef | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 15:30 | Reagovat

wh0cd1728704 <a href=http://buylevaquin.us.org/>Buy Levaquin</a>

43 Kennethanype Kennethanype | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 15:30 | Reagovat

wh0cd1728704 <a href=http://viagrawithoutprescription.us.com/>viagra pill cost</a>

44 AaronFef AaronFef | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 11:16 | Reagovat

wh0cd1728704 <a href=http://amoxilcheap.us.com/>amoxil 250 mg</a>

45 Kennethanype Kennethanype | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 21:00 | Reagovat

wh0cd1728704 <a href=http://cialis20.us.com/>cialis 20 mg</a>

46 Kennethanype Kennethanype | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 16:50 | Reagovat

wh0cd1728704 <a href=http://buytrazodone.us.org/>trazodone online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama